• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim
Hava Durumu
Saat
Takvim
TRABZON HAKEMLİĞİ İÇİN GURUR GÜNÜ! ABDULLAH BORA ÖZKARA FIFA YARDIMCI HAKEM LİSTESİNDE...
Üst Klasman Yardımcı Hakemlerimizden Abdullah Bora Özkara, TFF tarafından açıklanan 2021 FIFA Hakemleri listesinde yer alarak bizleri gururlandırdı. Abdullah Bora Özkara'yı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Abdullah Bora Özkara, geçmiş yıllarda FIFA Hakem listesinde yer alan Barış Şimşek, FIFA Yardımcı Hakem listesinde yer alan Turgay Güdü ve İsmail Köse'den sonra bu ünvana sahip 4. Trabzon Hakemi oldu.

Abdullah Bora Özkara kimdir?

1986 yılında Trabzonun Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzonda tamamladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünden okul 1.si olarak mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında çeşitli değişim programları vasıtası ile yurtdışında kaldı. Spor bilimleri alanında 1 yıl Portekizde University of Porto’da, antrenörlük stajı için ise 4 ay Fransada, Lemans Futbol Kulübünde eğitim aldı. Darıcaspor, Uğurluspor ve Trabzon İdmangücü takımlarında lisanslı olarak futbol oynadı. Basketbol, atletizm ve oryantiring branşlarında lisanslı sporculuk ve antrenörlük belgelerine sahiptir.

2013 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsüne araştırma görevlisi olarak atandı. 2018 yılında doktora eğitimini tamamlamasının ardından doktor öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2019 yılında doçent ünvanını aldı. Halen Erzurum Teknik Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesinde Doçent Doktor olarak görevine devam etmektedir. Uluslararası hakemli dergilerde 20 den fazla makalesi, bildirisi ve 3 kitap bölümü yazarlıkları bulunmaktadır. Uluslararası olimpiyat komitesinde, FIFA ve UEFA organizasyonlarında spor yöneticisi ve tercüman olarak görevler almıştır.

2005 yılında başladığı hakemlik kariyerine halen Üst Klasman Yardımcı Hakemi olarak devam etmektedir. Bu süreçte 2017 yılında İsviçre de UEFA Core Programını tamamlayarak UEFA Mükemmel Hakemlik diplomasını aldı. Uefa Gençlik Liglerinde Juventus - Manchester United, Zelijeznicar - Atletico Madrid ve Spartak Moskova – Sevilla gibi müsabakalarda ve UEFA U19 turnuvasında görevler aldı.
  
205 kez okundu

Haftanın Hakem ve Gözlemcileri
Maç Sorgulama
Bağlantılar

Oyun Kuralları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret229996
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.39337.4229
Euro8.99819.0341