• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
İletişim
Hava Durumu
Saat
Takvim
KAMUOYUNA DUYURU
KAMUOYUNA DUYURU

Son günlerde kaybedilen her müsabakanın faturası hakeme çıkarılmakta, görsel ve yazılı basında Türk hakemliğini hedef alan, ancak sadece varsayımlar üzerine ve gerçek temellere oturtulmadan sorumsuzca açıklamalar ve yorumlarla bireysel çıkarlar amaçlanarak gündem yaratılmaya çalışılmaktadır. Hakemlerin vermiş oldukları kararların ötesinde kişilikleri ve meslekleri onur kırıcı şekilde kamuoyuna sunulmaktadır.

İnsan unsurunun olduğu yerde hatanın olması kaçınılmazdır. Hakemler bütün dünyada dün olduğu gibi yarınlarda da hatalı kararlar vereceklerdir. Çünkü hakem futbol oyununun bir parçasıdır. Tamamen Türk sporuna amatör ve profesyonel aşamada hizmet vermeyi amaçlayan Türk Futbol Hakem Camiası, her türlü zorluğa ve spekülasyona rağmen, yaptığı işi ulusal bir görev olarak algılamakta ve bu zor koşullar içinde görev yapmayı sürdürmektedir.

Türk hakemliği hiç kimsenin yönlendirmesi, emir vermesi ya da dilek ve istekleri doğrultusunda düdük çalmamıştır, çalmayacaktır. Bu görüş doğrultusunda yapılan açıklama ve yorumların tümü Türk Hakemliğini yıpratmaktan, dolayısıyla Türk Futboluna zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır. Hakemlerimizin kişiliğini zedeleyecek yorumlar yapılması, Türk hakemliğine yakışmayacak suçlamalar yapılması kabul edilemez.

Bu çerçevede Türk Futbolunun içinde bulunan bütün birimleri, daha sağduyulu, yapıcı ve sorumlu olmaya davet ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

TFFHGD TRABZON ŞUBESİ
  
292 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Haftanın Hakem ve Gözlemcileri
Maç Sorgulama
Bağlantılar

Oyun Kuralları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret291909
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.438018.5119
Euro17.759517.8307